
Kenda K50 Tire - 20 x 2.125 Clincher Wire White 22tpi
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 22 |
| Color | White |
| Weight | 660 |
| Defined Color | White |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.12 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 40 |
Original: $24.95
-65%$24.95
$8.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 22 |
| Color | White |
| Weight | 660 |
| Defined Color | White |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.12 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 40 |











