
Kenda Kwest Tire - 26 x 1.25 Clincher Wire Black/Mocha
| Color | Black/Mocha |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| keyword search | Civia OE |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.25 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black/Mocha |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| keyword search | Civia OE |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.25 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 65 |











