
Kenda Regolith Pro Tire - 27.5 x 2.8 Tubeless Folding Black 120tpi SCT
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight | 915 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 35 |
Original: $79.95
-65%$79.95
$27.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight | 915 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.80 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 35 |











