
Kenda Slant 6 Tire - 20 x 2.6 Clincher Wire Black
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.60 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $39.95
-65%$39.95
$13.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 66 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.60 |
| Tire Type | Clincher |











