
Maxxis DTH Tire - 26 x 2.3 Clincher Folding Black Single
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Street-DJ |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.30 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Street-DJ |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.30 |
| Tire Type | Clincher |











