
Maxxis Ikon Tire - 26 x 2.2 Clincher Wire Black
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.20 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $43.00
-65%$43.00
$15.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.20 |
| Tire Type | Clincher |











