
Maxxis Ikon Tire - 26 x 2.2 Tubeless Folding Black/Dark Tan Dual EXO
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black/Dark Tan |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.20 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $72.00
-65%$72.00
$25.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black/Dark Tan |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.20 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |











