
Maxxis Maxx Daddy Tire - 20 x 2.0 Clincher Wire Black Single
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 514 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 40 |
Original: $36.00
-65%$36.00
$12.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 514 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 40 |











