
Maxxis Minion DHF Tire - 26 x 2.5 Tubeless Folding Black Dual EXO Wide Trail
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 65 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 64 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 65 |











