
Odyssey F Series BMX Fork - 20" with 990 Mounts
| Steerer Tube Material | Steel |
| Steer Tube Diameter | 1-1/8" |
| Top Cap | 24x1.5mm |
| Brake Type | U-brake |
| Material | Chromoly Steel, Steel |
| Front Axle Type | 3/8" |
| Offset (mm) | 25, 32 |
| Color | Black |
| Crown Race | Integrated, Press On Race |
| Weight (oz) | 32.16, 32.2 |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| Steerer Tube Length (mm) | 166 |
Original: $189.00
-65%$189.00
$66.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Tube Material | Steel |
| Steer Tube Diameter | 1-1/8" |
| Top Cap | 24x1.5mm |
| Brake Type | U-brake |
| Material | Chromoly Steel, Steel |
| Front Axle Type | 3/8" |
| Offset (mm) | 25, 32 |
| Color | Black |
| Crown Race | Integrated, Press On Race |
| Weight (oz) | 32.16, 32.2 |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| Steerer Tube Length (mm) | 166 |











