
Odyssey Hazard Lite 20in 36H Rim
| Brake Compatibility | Rim Brake |
| Rim Width (External) | 32 |
| Brake Track | Non-Machined |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 390 |
| Material | 6061 Aluminum |
| Valve | Standard Schrader |
| Color | Splatter |
| Weight | 500 |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Multi-Color |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Hub Drilling | 36 |
| Rim Depth (mm) | 17 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Clincher |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
Original: $119.99
-65%$119.99
$42.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Rim Brake |
| Rim Width (External) | 32 |
| Brake Track | Non-Machined |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 390 |
| Material | 6061 Aluminum |
| Valve | Standard Schrader |
| Color | Splatter |
| Weight | 500 |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Multi-Color |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Hub Drilling | 36 |
| Rim Depth (mm) | 17 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Clincher |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |











