
Odyssey Tom Dugan Signature Tire - 20 x 2.4 Clincher Wire Black
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight (oz) | 28 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.40 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100 |
Original: $34.99
-65%$34.99
$12.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight (oz) | 28 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 2.40 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100 |











