
Origin8 Bolt Carbon Road 3K High Profile 700C 20H Rim
- TECH SPECS
| Diameter | 700C |
| Brand | Origin8 |
| Model | Bolt Carbon Road 3K High Profile |
| ISO | 622 |
| ID Width | 19 |
| Width OD | 25 |
| Profile | 50 |
| Wall | Dbl |
| Side | MSW |
| Color | Black |
| Hole Count | 20 |
| Valve | PV |
| Weight | 500g |
| ERD | 545 |
| Extras |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Diameter | 700C |
| Brand | Origin8 |
| Model | Bolt Carbon Road 3K High Profile |
| ISO | 622 |
| ID Width | 19 |
| Width OD | 25 |
| Profile | 50 |
| Wall | Dbl |
| Side | MSW |
| Color | Black |
| Hole Count | 20 |
| Valve | PV |
| Weight | 500g |
| ERD | 545 |
| Extras |











