
Origin8 Twistr Semi-Integrated ZS44/28.6|ZS44/30 Headset
- TECH SPECS
| SHIS | ZS44/28.6|ZS44/30 |
| Color | Black |
| Weight | 115g |
| Steered OD | 28.6mm |
| Cup (mm) | 44mm/44mm |
| Race (mm) | 30mm |
| Stack Height | 13mm Top/5mm Bottom |
| Bearing Angle | 45°/45° |
| Size | 1-1/8` |
Original: $54.09
-65%$54.09
$18.93Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| SHIS | ZS44/28.6|ZS44/30 |
| Color | Black |
| Weight | 115g |
| Steered OD | 28.6mm |
| Cup (mm) | 44mm/44mm |
| Race (mm) | 30mm |
| Stack Height | 13mm Top/5mm Bottom |
| Bearing Angle | 45°/45° |
| Size | 1-1/8` |













