
Pirelli Scorpion Race Enduro M Tire - 29 x 2.5 Tubeless Folding YLW Label Team Edition DualWALL SmartEVO DH
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black w/Yellow Label |
| Weight | 1260 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 63 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $99.90
-65%$99.90
$34.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black w/Yellow Label |
| Weight | 1260 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 63 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |











