
Pirelli SporTUBE Tube Presta Length: 48mm 700C 23-30C
- TECH SPECS
| Tube Thickness in mm | 0.90mm |
| Tube Weight | 120g |
| Tube Width | 23-30C |
| Valve Length | 48mm |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 700C |
| Thorn resistant | No |
Original: $8.90
-65%$8.90
$3.11Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Tube Thickness in mm | 0.90mm |
| Tube Weight | 120g |
| Tube Width | 23-30C |
| Valve Length | 48mm |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 700C |
| Thorn resistant | No |











