

Promax HF-2 Crankset - 24mm Spindle, 2-Piece
| Drive Side Compatibility | Right Hand Drive |
| Chainring BCD | 104 |
| Chainrings Included | No |
| Color | Black |
| Crankset Style | 2-Piece |
| Crank Length (mm) | 170, 172.5, 175, 177.5, 180 |
| Crank Intended Use | BMX |
| Weight | 791, 819, 836, 859, 877 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Arm Material | Aluminum |
| Weight (oz) | 27.9, 28.9, 29.5, 30.3, 30.93 |
| Spindle Material | Steel |
| Defined Color | Black |
| Bore | 24mm |
Original: $259.99
-65%$259.99
$91.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Drive Side Compatibility | Right Hand Drive |
| Chainring BCD | 104 |
| Chainrings Included | No |
| Color | Black |
| Crankset Style | 2-Piece |
| Crank Length (mm) | 170, 172.5, 175, 177.5, 180 |
| Crank Intended Use | BMX |
| Weight | 791, 819, 836, 859, 877 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| BB Included | No |
| Crank Arm Material | Aluminum |
| Weight (oz) | 27.9, 28.9, 29.5, 30.3, 30.93 |
| Spindle Material | Steel |
| Defined Color | Black |
| Bore | 24mm |













