
Quality Wheels 105/R460 Rear Wheel - 700 QR x 130mm Rim Brake HG 11 Road BLK Clincher 32H
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $189.00
-65%$189.00
$66.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |











