

Quality Wheels Bear Pawls / DT Swiss 533D Front Wheel - 26"
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 20mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 20mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











