

Quality Wheels CR-18 Rear Wheel - 27" QR x 130mm Rim Brake HG 10 Polished/Silver Clincher 32H
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm, QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 17.5, 18 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, Threaded Track |
| Wheel Size | 27" |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 630 / 27" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Valve | Schrader |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm, QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 17.5, 18 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, Threaded Track |
| Wheel Size | 27" |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 630 / 27" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Valve | Schrader |











