
Quality Wheels Shimano Deore / Alex EM30 Disc Rear Wheel - 27.5" QR x 135mm Center-Lock HG 11 MTN BLK 32H
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











