

Quality Wheels Shimano/DH19 Rear Wheel - QR x 135mm, Rim Brake, HG 10, Black, Clincher, 36H
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 16 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $119.00
-65%$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 16 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |











