

Quality Wheels Tiagra/DA22 Rear Wheel - 700, QR x 130mm, Rim Brake, HG 11, Clincher
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 14 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black, Silver |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 130mm |
| Rim Width (Internal) | 14 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black, Silver |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |











