

Quality Wheels Value Double Wall Series Track Front Wheel - 700, 9x1 Threaded x 100mm, Rim Brake
| Rim Width (Internal) | 14 |
| Front Axle | 9x1 Threaded x 100mm |
| Color | Black, Silver |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black, Silver |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 14 |
| Front Axle | 9x1 Threaded x 100mm |
| Color | Black, Silver |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black, Silver |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |











