

Quality Wheels Value Double Wall Series Track Rear Wheel - 700, 10 x 1 x 120mm, Rim Brake, Fixed/Freewheel, Clincher
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm |
| Rim Width (Internal) | 14 |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi, Threaded Track |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black, Silver |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $119.00
-65%$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 120mm |
| Rim Width (Internal) | 14 |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi, Threaded Track |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black, Silver |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |











