






Quality Wheels Value Single Wall Series Rear Wheel
| Rear Axle | QR x 130mm, QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 18, 20 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, Threaded Standard 1.37" x 24tpi |
| Wheel Size | 26", 27", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29", 630 / 27" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Valve | Schrader |
Original: $69.00
-65%$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 130mm, QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 18, 20 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, Threaded Standard 1.37" x 24tpi |
| Wheel Size | 26", 27", 700c |
| Defined Color | Silver |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29", 630 / 27" |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| Valve | Schrader |











