

Quality Wheels WTB i35 Disc Rear Wheel - 29", 6-Bolt, HG 10, Black
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm, 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $149.00
-65%$149.00
$52.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm, 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |











