🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale









Race Face Atlas Platform Pedals Orange
- Super-thin 12mm profile aluminum platform for Trail or DH use
- Large platform with extra long adjustable pins, easily serviceable
- Lifetime warranty
- LxWxH: 110x108x12mm
- 386g
| Model | Atlas |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Aluminum |
| Color | Black, Blue, Green, Kashmoney, Orange, Purple, Red, Silver, Turquoise |
| Pedal Type | Platform |
| Weight | 376 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Spindle Material | Chromoly |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Green, Red, Silver, Teal |
Select Color
From $179.99
Race Face Atlas Platform Pedals Orange—
$179.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Super-thin 12mm profile aluminum platform for Trail or DH use
- Large platform with extra long adjustable pins, easily serviceable
- Lifetime warranty
- LxWxH: 110x108x12mm
- 386g
| Model | Atlas |
| Spindle | CrMo |
| Size | 9/16" |
| Body Material | Aluminum |
| Color | Black, Blue, Green, Kashmoney, Orange, Purple, Red, Silver, Turquoise |
| Pedal Type | Platform |
| Weight | 376 |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Spindle Material | Chromoly |
| Defined Color | Black, Blue, Gold, Green, Red, Silver, Teal |



















