
RaceFace ARC 25 Rim - 29" Disc Black 28H Offset
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Brake Track | None |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
Original: $104.99
-65%$104.99
$36.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Brake Track | None |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |











