

RaceFace ARC 31 Rim - 29" Disc Black 32H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 31 |
| Brake Track | None |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 495 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 4.5 |
Original: $499.99
-65%$499.99
$175.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 31 |
| Brake Track | None |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 495 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 4.5 |











