
RaceFace ERA Crankset - 170mm Direct Mount 136mm Spindle CINCH Interface Carbon Green
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Green |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Weight | 483 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | RaceFace Cinch 30mm |
| Defined Color | Green |
Original: $499.00
-65%$499.00
$174.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Green |
| Crank Length (mm) | 170 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Weight | 483 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | RaceFace Cinch 30mm |
| Defined Color | Green |











