
RaceFace Turbine Crankset
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainring BCD | Direct Mount CINCH |
| Chainline/Hub Compatibility | 150/157 DH Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 170, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | RaceFace Cinch 30mm |
| Defined Color | Black |
Original: $179.99
-65%$179.99
$63.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rings | Sold Separately |
| Number of Chainrings | No Rings Included |
| Drivetrain Speeds | 12 |
| Chainring BCD | Direct Mount CINCH |
| Chainline/Hub Compatibility | 150/157 DH Hubs |
| Color | Black |
| Crank Length (mm) | 160, 165, 170, 175 |
| Crank Intended Use | Mountain |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | RaceFace Cinch 30mm |
| Defined Color | Black |











