
Reserve Wheels Reserve 31 DH Rim - 29" Disc Carbon 32H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 598 |
| Material | Carbon |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Weight | 516 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Joint | Carbon |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 4 |
Original: $649.00
-65%$649.00
$227.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 598 |
| Material | Carbon |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Weight | 516 |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Joint | Carbon |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 4 |











