

RockShox Lyrik Ultimate Charger 2.1 RC2 Suspension Fork - 170 mm 15 x 110 mm, Black, C3
| Axle to Crown Length | 562 |
| Brake Type | Post Mount 180 |
| Color | Gloss Black |
| Crown Race | 40 |
| Defined Color | Black |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Lockout Switch | Crown |
| Maximum Tire Width | 81 |
| Negative Spring | Air |
| Offset | 37, 46 |
| Positive Spring | Air |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Stanchion Diameter | 35 |
| Steerer Tube Length (mm) | 265 |
| Steerer Type | Tapered |
| Travel (mm) | 170 |
| Weight | 2040 |
| Wheel Size | 27.5" |
Original: $968.00
-65%$968.00
$338.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Axle to Crown Length | 562 |
| Brake Type | Post Mount 180 |
| Color | Gloss Black |
| Crown Race | 40 |
| Defined Color | Black |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Lockout Switch | Crown |
| Maximum Tire Width | 81 |
| Negative Spring | Air |
| Offset | 37, 46 |
| Positive Spring | Air |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Stanchion Diameter | 35 |
| Steerer Tube Length (mm) | 265 |
| Steerer Type | Tapered |
| Travel (mm) | 170 |
| Weight | 2040 |
| Wheel Size | 27.5" |











