
RockShox Psylo Gold RC 27.5" Fork 15x110 Taper 130mm Black
| Steerer Type | Tapered |
| Lockout Switch | None |
| Brake Type | Post Mount 180 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 130 |
| Offset | 44 |
| Axle to Crown Length | 522 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Maximum Tire Width | 81 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Gloss Black |
| Crown Race | 40 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Defined Color | Black |
| Positive Spring | Air |
| keyword search | RockShox Model Year 25 |
| Stanchion Diameter | 35 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Steerer Type | Tapered |
| Lockout Switch | None |
| Brake Type | Post Mount 180 |
| Negative Spring | Air |
| Travel (mm) | 130 |
| Offset | 44 |
| Axle to Crown Length | 522 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Maximum Tire Width | 81 |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Color | Gloss Black |
| Crown Race | 40 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| External Adjustments | Rebound Damping |
| Defined Color | Black |
| Positive Spring | Air |
| keyword search | RockShox Model Year 25 |
| Stanchion Diameter | 35 |











