
Salsa Beargrease C XT Fat Tire Bike - 27.5", Carbon, Indigo
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 565, 591, 612, 633, 645 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Color | Indigo |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Beargrease |
| Wheel Size | 27.5" Fat |
| Defined Color | Blue |
Original: $3,999.00
-65%$3,999.00
$1,399.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 565, 591, 612, 633, 645 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Color | Indigo |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Beargrease |
| Wheel Size | 27.5" Fat |
| Defined Color | Blue |











