
Salsa Beargrease Carbon Deore 11spd Fat Bike - 27.5" Carbon Gray Fade Small
| Defined Color | Gray |
| Mfg Size | Small |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Wheel Size | 27.5" Fat |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Grey Fade |
| Platform | Beargrease |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 591 |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Defined Color | Gray |
| Mfg Size | Small |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Wheel Size | 27.5" Fat |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Grey Fade |
| Platform | Beargrease |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 591 |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |











