
Salsa Beargrease Carbon Deore 11spd Fat Bike - 27.5", Carbon, Orange/YLW Fade
| Defined Color | Yellow |
| Mfg Size | Medium, Small |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Wheel Size | 27.5" Fat |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Orange/Yellow Fade |
| Platform | Beargrease |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 591, 612 |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |
Original: $2,399.00
-65%$2,399.00
$839.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Defined Color | Yellow |
| Mfg Size | Medium, Small |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Wheel Size | 27.5" Fat |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Orange/Yellow Fade |
| Platform | Beargrease |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 591, 612 |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |











