
Salsa Beargrease Carbon Deore 11spd Fat Tire Bike - 27.5" Carbon Red Fade X-Large
| Brake Type | Disc |
| Color | Red Fade |
| Defined Color | Multi-Color |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Mfg Size | X-Large |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| TT (Effective) | 654 |
| Wheel Size | 27.5" Fat |
| Platform | Beargrease |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Type | Disc |
| Color | Red Fade |
| Defined Color | Multi-Color |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Mfg Size | X-Large |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| TT (Effective) | 654 |
| Wheel Size | 27.5" Fat |
| Platform | Beargrease |











