
Salsa Cutthroat C GX Eagle Bike - 29", Carbon, Dark Blue
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 560, 600 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Dark Blue |
| Mfg Size | 56, 60 |
| Platform | Cutthroat |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 560, 600 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Dark Blue |
| Mfg Size | 56, 60 |
| Platform | Cutthroat |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Blue |











