
Salsa Journeyer Apex 1 700 Bike - 700c, Aluminum, Warm Red
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 493, 510, 530, 550, 570, 600 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Red Orange |
| Mfg Size | 49, 51, 53, 55, 57, 60 |
| Platform | Journeyer |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Red |
Original: $1,599.00
-65%$1,599.00
$559.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 493, 510, 530, 550, 570, 600 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Red Orange |
| Mfg Size | 49, 51, 53, 55, 57, 60 |
| Platform | Journeyer |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Red |











