
Salsa Journeyer Flat Bar Altus 650b Bike - Aluminum, Ruby Red
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 550, 570, 600, 625, 650 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Aluminum |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Red |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Journeyer |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Red |
Original: $899.00
-65%$899.00
$314.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 550, 570, 600, 625, 650 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Aluminum |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Color | Red |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Journeyer |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Red |











