
Salsa Journeyer Sora 650 Bike - 650b, Aluminum, Avocado Green
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 493, 510, 530, 550, 570, 600 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Green |
| Mfg Size | 49, 51, 53, 55, 57, 60 |
| Platform | Journeyer |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Green |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 493, 510, 530, 550, 570, 600 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Green |
| Mfg Size | 49, 51, 53, 55, 57, 60 |
| Platform | Journeyer |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Green |











