
Salsa Moraine Cues 10 Ebike - 29", Aluminum, Coffee Black
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Throttle | No |
| TT (Effective) | 590, 612, 634, 656 |
| Brake Type | Disc |
| Removable Battery | Removable for Service |
| Battery Power (Wh) | 430 |
| Battery Power (V) | 43.2 |
| Battery Power (Ah) | 10 |
| Fork Type | Suspension |
| Lights Included | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Drive Type | Mid-Drive |
| Ebike Class | 1 |
| Charger Included | Yes |
| Color | Coffee Black |
| Battery | Li-Ion |
| Assist Levels | 3 |
| Range Estimate (Mi) | 40 |
| Motor Torque (Nm) | 60 |
| Charge Time (h) | 3.5 |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Assist Speed (Mph) | 20 |
| Walk Assist | Yes |
| Platform | Moraine |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
Original: $4,999.00
-65%$4,999.00
$1,749.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Throttle | No |
| TT (Effective) | 590, 612, 634, 656 |
| Brake Type | Disc |
| Removable Battery | Removable for Service |
| Battery Power (Wh) | 430 |
| Battery Power (V) | 43.2 |
| Battery Power (Ah) | 10 |
| Fork Type | Suspension |
| Lights Included | No |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Drive Type | Mid-Drive |
| Ebike Class | 1 |
| Charger Included | Yes |
| Color | Coffee Black |
| Battery | Li-Ion |
| Assist Levels | 3 |
| Range Estimate (Mi) | 40 |
| Motor Torque (Nm) | 60 |
| Charge Time (h) | 3.5 |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Assist Speed (Mph) | 20 |
| Walk Assist | Yes |
| Platform | Moraine |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |















