
Salsa Mukluk Deore 11 Fat Tire Bike - 26", Aluminum, Tan
| Brake Type | Disc |
| Color | Tan |
| Defined Color | Tan |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Mfg Size | Large, Medium |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| TT (Effective) | 615, 636 |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Platform | Mukluk |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Type | Disc |
| Color | Tan |
| Defined Color | Tan |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Mfg Size | Large, Medium |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| TT (Effective) | 615, 636 |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Platform | Mukluk |











