
Salsa Mukluk Deore 11spd Fat Bike - 26", Aluminum, Green
| Defined Color | Green |
| Mfg Size | Large, Small |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Green |
| Platform | Mukluk |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 594, 636 |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Defined Color | Green |
| Mfg Size | Large, Small |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Color | Green |
| Platform | Mukluk |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 594, 636 |
| Fork Material | Carbon |
| Fork Type | Rigid |











