
Salsa Rustler Carbon SLX Bike - 27.5", Carbon, Teal Fade
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 595, 616, 638, 659 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Teal Fade |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Rustler |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Blue |
Original: $4,899.00
-65%$4,899.00
$1,714.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 595, 616, 638, 659 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Teal Fade |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Platform | Rustler |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Blue |











