
Salsa Spearfish C Eagle 90 Transmission Bike - 29", Carbon, Dusty Rose
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 567.8, 584.9, 606.9, 629, 651.1 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Dusty Rose |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Spearfish |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Pink |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 567.8, 584.9, 606.9, 629, 651.1 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Suspension |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Dusty Rose |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Spearfish |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Pink |















