
Salsa Timberjack GX Eagle 27.5+ Bike - Red Orange
| Mfg Size | Small, X-Small |
| Defined Color | Orange |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Wheel Size | 29" |
| Platform | Timberjack |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Red Orange |
| TT (Effective) | 570, 594 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Suspension |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Mfg Size | Small, X-Small |
| Defined Color | Orange |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Wheel Size | 29" |
| Platform | Timberjack |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Red Orange |
| TT (Effective) | 570, 594 |
| Brake Type | Disc |
| Fork Type | Suspension |











