
Salsa Warbird C Force AXS Bike - 700c, Carbon, Berry
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 560, 575, 590, 610 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Berry |
| Mfg Size | 56, 57.5, 59, 61 |
| Platform | Warbird |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Purple |
Original: $7,699.00
-65%$7,699.00
$2,694.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 560, 575, 590, 610 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Carbon |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Berry |
| Mfg Size | 56, 57.5, 59, 61 |
| Platform | Warbird |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Purple |











